Čestně prohlašuji, že moje školení za rok 2018 doplním a dopíšu svoje vzpomínky na školení a dojmy, které jsem si odnesla.

Zatím přikládám jen výpis ze své karty pohybového specialisty IQ Pohyb Akademie.

Tento rok jsem chtěla trochu ubrat a stejně se to nepovedlo 🙂 Opět jsem se proškolila 150 hodinami informací o těle. Pro rok 2019 mě čeká další specializace SPI, jeden třídenní víkend v březnu a jeden v září. Také jsem konečně uzrála k myšlence, že musím zjistit, co je to tedy ta jóga a přihlásila jsem se na jarní turnus jógové certifikace v IQ Pohyb Akademii, takže to nebude obyčejná jóga, to bude JÓGA CLINIC 🙂 a to má smysl.

 

Pohybový specialista

Po absolvování uceleného kurzu a několika dalších dílčích na půdě IQ Pohyb Akademie jsem se stala Pohybovým specialistou. Je to závazek, který znamená nadále se zlepšovat v dovednostech a získávat nové informace. Pohybový specialista se musí každý druhý rok obhajovat.

Moje certifikace dosud:

 

2017 – SPI – Strukturální Pohybová Integrace

SPI – 5 víkendů za rok, proložený domácími úkoly a spoustou učení. První víkend pánev, další hrudník a hlava, potom dolní končetina a na závěr horní končetina. Závěrem opakovačka a praxe. Tři dny v kuse jsme se věnovali konkrétní části těla. Potom následovala domácí příprava jako svalová analýza, modelování kostí a sepisování poznámek. Jak odhalit chybu v pohybových návycích a jak je odstranit. To bylo náplní tohoto uceleného ročního kurzu. Získala jsem spoustu nových informací a hlavně fajn kolegů, kteří jsou připraveni kdykoliv konzultovat, poradit a pomoct a jsou roztroušeni po celém Česku a kousku Slovenska.

2017 – Funkční chodidlo 1 – IQ Pohyb Akademie

2017 – Funkční chodidlo 2 – IQ Pohyb Akademie

Funkční chodidlo 1 – seminář zaměřený na potíže s chodidlem. Ne, jen zborcené klenby, ale i vbočené palce nebo ostruhy. To vše jsme probírali velmi dopodrobna na semináři Funkční chodidlo. Seminářem se vysvětlilo mnoho mých otázek ohledně chodidel.
Funkční chodidlo 2 – uvolnění kolene pomocí chodidla a další zásoba cviků s chodidlem.

2017 – Pánevní dno – IQ Pohyb Akademie

Pánevní dno – důležitá skupina svalů, které bývají často opomíjeny ve sportu. O pánevním dnu jsem se učila mnoho, ale tento kurz celé téma zabalil do perfektního celku. Dozvěděla jsem se spoustu novinek a podání celého semináře Danielem bylo prostě skvělé. Sranda od začátku až do konce a přesto jasné, naučné a výborné.

2017 – Diagnostika – IQ Pohyb Akademie

Diagnostika – ucelený pohled na diagnostiku pohybového aparátu. To bylo náplní kurzu se Zbyňkem. Seminář mi pěkně zapadl do souboru školení a krásně mi pomohl utřídit myšlenky a všechny poznatky z předchozích seminářů. Doporučuji každému, kdo se zabývá pohybovými návyky nebo jakkoliv pracuje s lidmi v oblasti sportu.

2017 – Kongres Cool & trenky – IQ Pohyb Akademie

12. kongres funkčního pohybu – kondice, stabilita, mobilita – I my trenéři musíme nasbírat jednou za čas inspiraci a pořádně si zacvičit. Tentokrát to byly lekce Spirals s Janou Šimkovou, Bodystyling s Danielem Muellerem, Joga s Nikol Maio, mobilizace kyčlí s Aleno Špalkovou a stabilita se Sylvou Musilovou.

2017 – Warm up – IQ Pohyb Akademie

Warm up – neboli rozcvička. Po absolvování Matwork I, kdy jsem se nechala zakódovala přísným předpisem toho, co, kdy a po čem rozcvičit, jsem s nadšením jela na seminář „rozcvička“. Naučili jsme se pracovat s prostorem a s dalšími možnostmi, jak rozcvičku uchopit a přesto zůstat věrni všem pravidlům. Za mě to byl ten seminář, který přinese úlevu, uvolnění a nový vzduch do mého pohledu na lekci. A navíc – super parta. Všichni přišli s otazníkem na hlavou a odcházeli s úsměvem na tváři.

2017 – Dech a Diastáza – IQ Pohyb Akademie

Diastáza – rozestup břišních svalů. Častý problém dnešní populace. Jak diastáza vzniká, co s tím, když už ji máme, a jak zlepšit stav břišních svalů, to vše bylo pod vedením MUDr. Sylvy Musilové jasné. Skvělé školení, zásobník cviků, fajn parta lektorů.

2016 – Pěnový válec – IQ Pohyb Akademie s Martinou Fallerovou

Celodenní seminář na téma relaxace svalových skupin pomocí pěnového válce a zapojení CORE při cvičení na válci. Odnesla jsem si  obrovský zásobník cviků a navíc byla sranda.

2016 – Těhotné a po porodu – IQ Pohyb Akademie

Klientela těhotní a mě nezbývá, než přidat další seminář… Kdybych tohle všechno věděla, než jsem šla rodit, ušetřila bych si hodně trápení.

Jaký pohyb je důležitý pro ženu v různých fázích těhotenství. Jak se připravit na období po porodu, to vše jsme prošli a probrali ze všech stran.

2016 – 11. Kongres pěti kruhů

Skvělý den plný cvičení. Inspirace pro další lekce. Super nálada a vzpruha do dalšího pololetí.

2016 – Svalové řetězce A – IQ Pohyb Akademie

Seminář svalové řetězce byl pro mě trochu objev roku. Rázem mi došlo tolik souvislostí, a vyjasnilo se tolik nejasností …

2016 – 1. Konference Spiraldynamik® – „Více cvičit, méně operovat“

Zajímavý seminář na téma skolioza se Sylvou Musilovou, Spiralsdynamika s Lenkou Kazmarovou, a téma koleno s lékařem ortopedie.

2015- 9. Kongres funkčního pohybu5  – IQ Pohyb Akademie

Můj první kongres v IQ. Pět hodin cvičení s pauzou na oběd. Můj první kontakt se Spirals (to bylo jasný hned, že ten je můj). Opravdu hodně mě překvapilo, jak může být kongres fajn a v přátelské atmosféře. Všichni se rádi viděli, objímali, usmívali. Od té doby jezdím pravidelně, pokud to jen jde.

2015 – Růžová ve fitness

Jaký má dopad na tělo rakovina prsu a jak pracovat s tělem v případě, že nás tato nemoc zasáhne. To vše jsme probrali z pohledu lektorů pohybu. Témata semináře – kůže a jizva, lymfedém, fyzioterapie po operaci prsu, post-rehabilitační péče.
S tímto semimářem byla spojena akce Růžová ve fitness ve spolupráci s IQ Pohyb akademie a organizace Mamma HELP. Dámy z Mamma HELPU přednášely o tom, jak můžeme rakovinu prsu rozpoznat, co dělat je-li diagnostikovaná rakovina prsu a jak se starat o svoje tělo v případě, že je operace nutná.

2015 – Rekvalifikace Pilates v IQ Pohyb Akademie

Matwork I

K rekvalifikaci mě dovedly moje bolesti krční páteře. Pochodila jsem místní lékaře a zjistila jsem, že mi není pomoci. Poohlídla jsem se tady po základním školení v oblasti anatomie a objevila jsem IQ Pohyb Akademii, kde je možné zakoupit si „jen“ Teoretický základ.  Tak jsem udělala. Myslela jsem si, že mi bude trochu teorie stačit, abych našla problém a se svým cvičitelským umem svůj problém vyřešila. Jenže… přednášející MUDr. Sylva Musilová mě tak nadchla, že jsem hned prohledala volné rekvalifikační termíny v této akademii a vrhla se na Pilates. Neměla jsem nejmenší tušení, do jak složitého a precizního programu jsem se já to přihlásila. Následovalo několik mnoho dní strávených na půdě akademie, několik mnoho dní strávených nad anatomii (pořídila jsem si první nauku o anatomii), několik mnoho dní sepisováním seminárních prací… ale stálo to za to. Výsledkem bylo, že jsem si odnesla 15 základních cviků Pilates, o kterých bych z fleku uměla povídat hodiny. Od jejich úplných začátečnických verzí po verze úplné, o práci svalů v každé fázi cviku a využití cviků v běžném životě.

Matwork II 2016

Další roční studium Pilatesu muselo pokračovat. Hodně jsem zvažovala jestli pokračovat. Přeci jen, je to žrout času a peněz, další seminární práce… jen vzpomínka na těch hustě popsaných 64 stran textu mě uzemňovala. Můj muž šel, koupil, domluvil a pod stromkem na vánoce čekal poukaz na Matwork II. Výsledkem je všech 34 cviků patřících do skupiny cviků na podložce probraných zleva, zprava, shora, zdola a samozřejmě mraky úkolů 😀