Máme další rok pryč. Rok 2021 byl pro mě velmi složitý a nemůžu říct, že byl úspěšný. Studio jsem bohužel musela opustit.

Před Covidkatastrofou jsem se  přihlásila do kurzů Dynamické Neuromuskulární Stabilizace a bez potíží jsem prošla prvním víkendem, bohužel další víkendy už byly zrušeny… Snad se najdou další vhodné termíny, abych mohla DNS dostudovat.

Protože školících možností v době karantény nebylo mnoho, s radostí jsem se přihlásila do jiného konceptu, který byl částečně vyučován online a to do Spiraldynamik. První víkend jsme absolvovali online, další už doufám dostudujeme klasicky presenčně.

V září 2021 jsem zhodnotila svá studia z náslechů v IQ Pohyb akademii a mohla učit nové studenty Pilates v IQ Pohyb Akademii a byla to skvělá, obohacující zkušenost. Těším se na další možnosti.

Jsem zvědavá, co nám přinese rok 2022

 

Rok 2019 za mnou a stránky se nehemží další kvalifikací 🙂

Nabídnu vám odkaz, kde můžete sami obhlédhnout moje školení za rok 2019 – IQ Pohyb absolventi

Zdá se, že toho nebylo tento rok mnoho, ale zdání klame. Každý seminář SPI je náročný jak na přípravu, tak na průběh školení, nenechte se tedy zmást tím, že to byly pouhé dva prodloužené víkendy.

Navíc jsem se o prázdninách domluvila na spolupráci s IQ Pohyb akademie a od září 2019 jezdím pravidelně na náslechy školení Pilates Clinic, tak abych na podzim 2020 mohla učit nové lektory Pilates Clinic. To byl také důvod, proč jsem musela zrušit svou účast na školení Joga Clinic. Školení Pilates a Joga se v akademii obvykle kryjí, takže budu muset najít skulinu, kdy mě některý z kolegů vystřídá při školení a já budu moct seběhnout o patro níž a naučit se trochu té Jogy.

V březnu 2020 je vyhlášený týden volna v kurzech a to proto, že budu absolvovat první díl DNS pro trenéry a dále se musím přesunout do IQ Pohyb Akademie za dalšími náslechy Pilates.

V létě mě čeká první lehké školení absolventů Pilates, a to se za zády s naším IQ šéfem Danielem Müllerem. To bude těžký víkend a už teď se na tuhle obtížnou zkoušku učím.

 

Stále jsem si nenašla čas na to, abych doplnila informace ke studiu za rok 2018. Doufám, že mi bude odpušťěno, protože praxe je to, co mi bere čas komponovat na webových stránkách. Přeci jen si raději naložím péči o bolavá záda svých klientů, než sezení u počítače.

Rok 2019 byl konečně studijně lehce odpočinkový..tedy alespoň jeho první půlka. Absolvovla jsem SPI – Speciál 3 Diagnostika pohybového aparátu. Kde jsme spolu s dalšími kolegy pozorovali těla klientů, a pod dohledem Daniela Muellera jsme diagnostikovali dysfunkce pohybového aparátu. Také jsem se účastnila školení v rámci CVIQ.cz . Čekají nás krásné přednášky na téma: Dětská noha, Karpální tunely a Mýty ve fitness.

Ta druhá polovina roku už nebude tak snadná. Listopad a prosinec 2019 mě čeká opravdu studijní nálož, protože budu zahajovat spolupráci s IQ Pohyb Akademie a tím pádem jsem musela svou Joga Clinic odsunout na druhou kolej.

Jóga Clinic je stále v mém plánu, avšak musím počkat na správnou chvíli.

Těším se na Vás v září v nových kurzech. Katka

 

Pohybový specialista

Po absolvování uceleného kurzu a několika dalších dílčích na půdě IQ Pohyb Akademie jsem se stala Pohybovým specialistou. Je to závazek, který znamená nadále se zlepšovat v dovednostech a získávat nové informace. Pohybový specialista se musí každý druhý rok obhajovat.

Moje certifikace dosud:

 

2017 – SPI – Strukturální Pohybová Integrace

SPI – 5 víkendů za rok, proložený domácími úkoly a spoustou učení. První víkend pánev, další hrudník a hlava, potom dolní končetina a na závěr horní končetina. Závěrem opakovačka a praxe. Tři dny v kuse jsme se věnovali konkrétní části těla. Potom následovala domácí příprava jako svalová analýza, modelování kostí a sepisování poznámek. Jak odhalit chybu v pohybových návycích a jak je odstranit. To bylo náplní tohoto uceleného ročního kurzu. Získala jsem spoustu nových informací a hlavně fajn kolegů, kteří jsou připraveni kdykoliv konzultovat, poradit a pomoct a jsou roztroušeni po celém Česku a kousku Slovenska.

2017 – Funkční chodidlo 1 – IQ Pohyb Akademie

2017 – Funkční chodidlo 2 – IQ Pohyb Akademie

Funkční chodidlo 1 – seminář zaměřený na potíže s chodidlem. Ne, jen zborcené klenby, ale i vbočené palce nebo ostruhy. To vše jsme probírali velmi dopodrobna na semináři Funkční chodidlo. Seminářem se vysvětlilo mnoho mých otázek ohledně chodidel.
Funkční chodidlo 2 – uvolnění kolene pomocí chodidla a další zásoba cviků s chodidlem.

2017 – Pánevní dno – IQ Pohyb Akademie

Pánevní dno – důležitá skupina svalů, které bývají často opomíjeny ve sportu. O pánevním dnu jsem se učila mnoho, ale tento kurz celé téma zabalil do perfektního celku. Dozvěděla jsem se spoustu novinek a podání celého semináře Danielem bylo prostě skvělé. Sranda od začátku až do konce a přesto jasné, naučné a výborné.

2017 – Diagnostika – IQ Pohyb Akademie

Diagnostika – ucelený pohled na diagnostiku pohybového aparátu. To bylo náplní kurzu se Zbyňkem. Seminář mi pěkně zapadl do souboru školení a krásně mi pomohl utřídit myšlenky a všechny poznatky z předchozích seminářů. Doporučuji každému, kdo se zabývá pohybovými návyky nebo jakkoliv pracuje s lidmi v oblasti sportu.

2017 – Kongres Cool & trenky – IQ Pohyb Akademie

12. kongres funkčního pohybu – kondice, stabilita, mobilita – I my trenéři musíme nasbírat jednou za čas inspiraci a pořádně si zacvičit. Tentokrát to byly lekce Spirals s Janou Šimkovou, Bodystyling s Danielem Muellerem, Joga s Nikol Maio, mobilizace kyčlí s Aleno Špalkovou a stabilita se Sylvou Musilovou.

2017 – Warm up – IQ Pohyb Akademie

Warm up – neboli rozcvička. Po absolvování Matwork I, kdy jsem se nechala zakódovala přísným předpisem toho, co, kdy a po čem rozcvičit, jsem s nadšením jela na seminář „rozcvička“. Naučili jsme se pracovat s prostorem a s dalšími možnostmi, jak rozcvičku uchopit a přesto zůstat věrni všem pravidlům. Za mě to byl ten seminář, který přinese úlevu, uvolnění a nový vzduch do mého pohledu na lekci. A navíc – super parta. Všichni přišli s otazníkem na hlavou a odcházeli s úsměvem na tváři.

2017 – Dech a Diastáza – IQ Pohyb Akademie

Diastáza – rozestup břišních svalů. Častý problém dnešní populace. Jak diastáza vzniká, co s tím, když už ji máme, a jak zlepšit stav břišních svalů, to vše bylo pod vedením MUDr. Sylvy Musilové jasné. Skvělé školení, zásobník cviků, fajn parta lektorů.

2016 – Pěnový válec – IQ Pohyb Akademie s Martinou Fallerovou

Celodenní seminář na téma relaxace svalových skupin pomocí pěnového válce a zapojení CORE při cvičení na válci. Odnesla jsem si  obrovský zásobník cviků a navíc byla sranda.

2016 – Těhotné a po porodu – IQ Pohyb Akademie

Klientela těhotní a mě nezbývá, než přidat další seminář… Kdybych tohle všechno věděla, než jsem šla rodit, ušetřila bych si hodně trápení.

Jaký pohyb je důležitý pro ženu v různých fázích těhotenství. Jak se připravit na období po porodu, to vše jsme prošli a probrali ze všech stran.

2016 – 11. Kongres pěti kruhů

Skvělý den plný cvičení. Inspirace pro další lekce. Super nálada a vzpruha do dalšího pololetí.

2016 – Svalové řetězce A – IQ Pohyb Akademie

Seminář svalové řetězce byl pro mě trochu objev roku. Rázem mi došlo tolik souvislostí, a vyjasnilo se tolik nejasností …

2016 – 1. Konference Spiraldynamik® – „Více cvičit, méně operovat“

Zajímavý seminář na téma skolioza se Sylvou Musilovou, Spiralsdynamika s Lenkou Kazmarovou, a téma koleno s lékařem ortopedie.

2015- 9. Kongres funkčního pohybu5  – IQ Pohyb Akademie

Můj první kongres v IQ. Pět hodin cvičení s pauzou na oběd. Můj první kontakt se Spirals (to bylo jasný hned, že ten je můj). Opravdu hodně mě překvapilo, jak může být kongres fajn a v přátelské atmosféře. Všichni se rádi viděli, objímali, usmívali. Od té doby jezdím pravidelně, pokud to jen jde.

2015 – Růžová ve fitness

Jaký má dopad na tělo rakovina prsu a jak pracovat s tělem v případě, že nás tato nemoc zasáhne. To vše jsme probrali z pohledu lektorů pohybu. Témata semináře – kůže a jizva, lymfedém, fyzioterapie po operaci prsu, post-rehabilitační péče.
S tímto semimářem byla spojena akce Růžová ve fitness ve spolupráci s IQ Pohyb akademie a organizace Mamma HELP. Dámy z Mamma HELPU přednášely o tom, jak můžeme rakovinu prsu rozpoznat, co dělat je-li diagnostikovaná rakovina prsu a jak se starat o svoje tělo v případě, že je operace nutná.

2015 – Rekvalifikace Pilates v IQ Pohyb Akademie

Matwork I

K rekvalifikaci mě dovedly moje bolesti krční páteře. Pochodila jsem místní lékaře a zjistila jsem, že mi není pomoci. Poohlídla jsem se tady po základním školení v oblasti anatomie a objevila jsem IQ Pohyb Akademii, kde je možné zakoupit si „jen“ Teoretický základ.  Tak jsem udělala. Myslela jsem si, že mi bude trochu teorie stačit, abych našla problém a se svým cvičitelským umem svůj problém vyřešila. Jenže… přednášející MUDr. Sylva Musilová mě tak nadchla, že jsem hned prohledala volné rekvalifikační termíny v této akademii a vrhla se na Pilates. Neměla jsem nejmenší tušení, do jak složitého a precizního programu jsem se já to přihlásila. Následovalo několik mnoho dní strávených na půdě akademie, několik mnoho dní strávených nad anatomii (pořídila jsem si první nauku o anatomii), několik mnoho dní sepisováním seminárních prací… ale stálo to za to. Výsledkem bylo, že jsem si odnesla 15 základních cviků Pilates, o kterých bych z fleku uměla povídat hodiny. Od jejich úplných začátečnických verzí po verze úplné, o práci svalů v každé fázi cviku a využití cviků v běžném životě.

Matwork II 2016

Další roční studium Pilatesu muselo pokračovat. Hodně jsem zvažovala jestli pokračovat. Přeci jen, je to žrout času a peněz, další seminární práce… jen vzpomínka na těch hustě popsaných 64 stran textu mě uzemňovala. Můj muž šel, koupil, domluvil a pod stromkem na vánoce čekal poukaz na Matwork II. Výsledkem je všech 34 cviků patřících do skupiny cviků na podložce probraných zleva, zprava, shora, zdola a samozřejmě mraky úkolů 😀